דרום אפריקה


חיו בדרבן, עיר תוססת ומודרנית והתנדבו בעבודה קהילתית חינוכית באיננדה, אזור כפרי וצבעוני. הפנימו את הפערים במדינה ועשו כל שביכולתכם לצמצמם.

לצערנו עקב הקורונה פרויקט תן דרבן נמצא בהשעייה. אנחנו מאחלים לשותפים ולמוטבים שלנו בריאות והצלחה ואנחנו מקווים לחזור לפעילות בשטח בספטמבר 2021. עקבו אחרינו ברשתות החברתיות לעוד עדכונים!

העשייה שלנו: במרכז TEN דרום אפריקה מתנדבים צעירים בשנות העשרים לחייהם מישראל ומיהדות התפוצות. המתנדבים עוסקים יום-יום בפעילות חינוכית בלתי פורמלית במטרה להעשיר את חוויית הלמידה של ילדי המקום כדי לאפשר צמיחה והתפתחות אישית.

בדרום אפריקה, פרויקט TEN מפעיל פעילויות העשרה בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים. בשעות הלימודים, המתנדבים מובילים כיתות העשרה בשותפות עם צוותי ההוראה המקומיים על מנת להקנות לתלמידים ידע וכלים מעולם החינוך הבלתי פורמלי אשר תורמים ללמידה הפורמלית. הפעילויות עוסקות באומנות, משחקי חברה ומשחקי חשיבה.

מרכז חינוכי Books & Things: בשעות אחר הצהריים, מרחב בית הספר נפתח למען ילדי הקהילה כולה. הפעילויות בשעות אחר הצהריים מספקות למידה חווייתית, רב תחומית ומותאמת ליכולות הלמידה השונות של הילדים ובני הנוער. הפעילויות עוסקות בתחומי האומנות, משחקי חברה, משחקי חשיבה, פעילות גופנית ומוזיקה במטרה לפתח בקרב הילדים של היום מיומנויות ויכולות אישיות שישרתו אותם כבוגרים.

חווה חנוכית-חקלאית: מזה מספר שנים קיים קשר בין פרויקט TEN  לקואופרטיב חקלאות מקומי. החווה, הסמוכה למרכז Books & Things, היא אמצעי נוסף להקניית כלים, ידע ושיטות למידה לילדי הקהילה. החווה מנוהלת על ידי רכז מקומי המגיע מהתחום ומלווה על ידי אנשי מקצוע.

תכנית העשרה למתנדבים: מתנדבי TEN עוברים הכשרה טרם הנסיעה וההגעה למרכז. מטרת ההכשרה להכין את המשתתפים לחיי הקבוצה, לחוויית ההתנדבות, והיא מאפשרת חיבור להקשר הגלובלי הרחב בו פועל פרויקט TEN. המשלחת נפתחת בשבוע אוריינטציה של היכרות מעמיקה עם המרכז. במהלך שבוע זה פוגשים המתנדבים את הצוות המקומי, מכירים לעומק את העשייה, מבקרים במקומות ההתנדבות ונחשפים לתרבות ולאורח החיים המקומי.

במשך שלושת חודשי ההתנדבות מתקיימים מפגשים שבועיים קבועים בהובלת צוות המרכז ובשיתוף עם אנשי מקצוע מקומיים. המפגשים עוסקים בנושאים מגוונים כמו: פיתוח בינלאומי, חינוך וקהילה, פעילות שבת וחגים, שפה וזמן קבוצה. מטרת המפגשים היא לעבד את החוויות מעבודת ההתנדבות וחיי הקבוצה, להעניק כלים ליישום מקצועי של המודל החינוכי והאתי של פרויקט TEN ולחשוף את המתנדבים לתרבות ואורח החיים של הקהילה בה הם חיים.

מגורים: המתנדבים חולקים בית משותף (4-6 מתנדבים בחדר) בעיר דרבן בשכונת מגורים טובה ובטוחה. במגורים יש מים נקיים, והם מצוידים במטבח צמחוני ובחדר אוכל מאובזר, בשירותים, במקלחות, במכונת כביסה ובסלון נעים.

שבתות וחגים: כל שבת שנייה המשתתפים חופשיים לצאת ולטייל ברחבי המדינה. התכנית מקבלת בברכה משתתפים דתיים וחילונים. כל הפעילויות בשבתות וחגים יהודיים מתאימות לשומרי מסורת. עם זאת, כל משתתף חופשי לציין את השבת כראות עיניו.

המלצות לטיולים: במרחק שעתיים מהמרכז נמצא ספארי שושולואי ומפולוזי שהוא מהיפים והגדולים בדרום אפריקה, מדינת לסוטו הקטנה, פארק אוריבי גורג', הרי דראקנסברג, ועוד.

עלות: 5,000 ש"ח לשלושה חודשים,התשלום מכסה מגורים, שלוש ארוחות מזינות ביום, הסעות למקומות ההתנדבות, הכשרה מקצועית, Wi-Fi, ואבטחה. איננו כולל טיסות, חיסונים וויזות.  

לפרטים והרשמה הקליקו כאן

להורדת הפלייר הרשמי של מרכז תן בדרום אפריקה TEN_flyer_southafrica_small.pdf