מקסיקו


מרכז TEN-Cadena מקסיקו פועל בעיירה המקסימה סאן פרנסיסקו איוטקו הקרוב לעיר הבירה מקסיקו סיטי. מתנדבים ישראלים ויהודים מסביב לעולם עובדים יד ביד עם מתנדבים מקסיקניים בתחומי החינוך עם ילדי ונוער הכפר.

העשייה שלנו: במרכז TEN מקסיקו מתנדבים צעירים בשנות העשרים לחייהם מישראל ויהדות התפוצות. המתנדבים עוסקים יום-יום בפעילות חינוכית בלתי פורמלית במטרה להעשיר את חוויית הלמידה  של ילדי המקום.

המתנדבים מפעילים לאורך היום את המרכז החינוכי Books & Things. המרכז מספק שעות העשרה בתחום החינוך הבלתי פורמלי לילדי העיר פלומה וסביבותיה. הפעילויות במרכז מגוונות ועוסקות בנושאים שונים בתחומי האומנות, משחקי קבוצה, משחקי חשיבה יצירתיים, ניסויים מדעיים ועוד. במרכז החינוכי שמים דגש על למידה המותאמת ליכולות השונות של הילדים ובני הנוער ועל למידה המקדמת פיתוח מיומנויות ויכולות אישיות אשר יהיו נחוצות לילדים בעתיד. המרכז מנהל קבוצת נשים לאמהות הקהילה בו המתנדבים מלמדים אנגלית והעצמה דרך בישול ובניית קהילה.

תכנית העשרה למתנדבים: מתנדבי TEN עוברים הכשרה טרם הנסיעה וההגעה למרכז. ההכשרה מיועדת להכין את המשתתפים לחיי הקבוצה, לחוויית ההתנדבות, והיא מאפשרת חיבור להקשר הגלובלי הרחב שבו פועל פרויקט TEN. המשלחת נפתחת בשבוע אוריינטציה של היכרות מעמיקה עם המרכז. במהלך שבוע זה פוגשים המתנדבים את הצוות המקומי, מכירים לעומק את העשייה, מבקרים במקומות ההתנדבות ונחשפים לתרבות ולאורח החיים המקומי.

במשך שלושת חודשי ההתנדבות מתקיימים מפגשים שבועיים קבועים בהובלת צוות המרכז ובשיתוף עם אנשי מקצוע מקומיים. המפגשים עוסקים בנושאים מגוונים כמו: פיתוח בינלאומי, חינוך וקהילה, פעילות שבת וחגים, שפה וזמן קבוצה. מטרת המפגשים היא לעבד את החוויות מעבודת ההתנדבות וחיי הקבוצה, להעניק כלים ליישום מקצועי של המודל החינוכי והאתי של פרויקט TEN ולחשוף את המתנדבים לתרבות ואורח החיים של הקהילה בה הם חיים לצד עיסוק בזהות שלהם עצמם כיהודים, ישראלים ואזרחי העולם.  

מגורים: בית המתנדבים שוכן בקצה עיר הבירה של מקסיקו סיטי וממנו נוסעים לעשייה בשטח מדי יום. אנשי הצוות והמתנדבים חולקים יחד בית משותף והמתנדבים חולקים חדרים משותפים (בין 4-6 בחדר). כל חדר מצויד בשירותים ומקלחת עם מים חמים. בבית יש חדר כביסה, סלון ומטבח צמחוני מאובזר. בשעות הפנאי המתנדבים יכולים לשהות בחצר או על גג הבית שמשקיף על עמק יפיפה.שבתות וחגים: כל שבת שנייה המשתתפים חופשיים לצאת ולטייל ברחבי המדינה. התכנית מקבלת בברכה משתתפים דתיים וחילונים. כל הפעילויות בשבתות וחגים יהודיים מתאימות לשומרי מסורת. עם זאת, כל משתתף חופשי לציין את השבת כראות עיניו.

מה יש מסביבנו? העיר Mexico city הינו אחד הערים הגדולות בעולם והגדול ביותר מבחינת אוכלוסייה בצפון אמריקה. בעיר ומחוצה לה מאות אתרי מורשת, מסלולי טיול, מוזיאונים, פארקים, מסעדות, ואטרקציות. מקסיקו מחכה שתגלו אותה, במרחק כמה שעות נסיעה וטיסה יש מסלולי טיולים, חופים משגעים והווי תרבותי עשיר.


מתי אפשר להתנדב? 

הציצו בתאריכי ההתנדבות כאן כדי לדעת מתי יוצאים לשטח!

עלות: 5,000 ש"ח לשלושה חודשים מלאים. התשלום מכסה מגורים, שלוש ארוחות מזינות ביום, הסעות למקומות ההתנדבות, הכשרה מקצועית, Wi-Fi בסיסי, ואבטחה. איננו כולל טיסות, חיסונים ויזות וסופ"שים חופשיים.  

יאללה, איפה נרשמים? כאן