שאלות נפוצות


התכנית מקבלת בברכה משתתפים דתיים וחילונים כאחד. הפעילויות בשבתות וחגי ישראל מתאימים לשומרי מסורת. מתוך כבוד למרחב הפרטי של כל המשתתפים ולתפיסת עולמם, כל משתתף רשאי לציין את השבת כראות עיניו.
הפרויקט מספק למתנדבים שלוש ארוחות מזינות ביום על טהרת הצמחונות, אך אין תעודת כשרות.
כל צעיר וצעירה בגילאי 18-30, אקטיביסטים, דוברי אנגלית שמוכנים לצאת להרפתקה.
לאחר מילוי פרטים בטופס ההרשמה משתתפים ישראלים צריכים  להגיע לירושלים ליום מיון והסבר על התוכנית. לאחר 7 ימים צוות הפרויקט יצור איתכם קשר ויעדכן על קבלה ושיבוץ על פי העדפותיכם. למתקבלים נשמר מקום באחת ממשלחות TEN במשך שנה.

משתתפים שאינם ישראלים יזומנו לראיון וידאו עם אחד מאנשי הצוות של הפרויקט. הודעה על קבלה ושיבוץ תוך 7 ימים מיום הראיון. למתקבלים נשמר מקום באחת ממשלחות TEN במשך שנה.

אם לא עברתם את יום המיון או את הראיון תוכלו לנסות שוב בשנה הבאה.
השתתפות עצמית של המתנדבים במשלחות 3 חודשים בחו"ל היא 5000 ש"ח, והיא מכסה מגורים, שלוש ארוחות מזינות ביום, הסעות למקומות ההתנדבות, הכשרה מקצועית, Wi-Fi, ואבטחה. איננה כוללת טיסות, חיסונים וויזות.

התכנית בישראל מיועדת לצעירים מהתפוצות, נמשכת חמישה חודשים ועולה 4,500$. מועמדים רבים זכאים לקבל מלגה מפרויקט מסע ישראל. לבדיקת מועמדות למלגה השאירו פרטים כאן
פרויקט TEN הוא עמותה ללא מטרות רווח הממומנת על ידי הסוכנות היהודית לארץ ישראל ותורמים פרטיים, ואנחנו רוצים להשתמש במימון בחוכמה. כארגון, אנחנו קודם כל משקיעים את המשאבים שלנו למען הפעילות עם הקהילה המקומית ומצליחים לכסות  חלק ניכר (כ- 80%) מעלויות המחייה של המתנדבים. השתתפות עצמית של המתנדבים מכסה כ- 20% מעלויות המגורים, ארוחות, הסעות והכשרה של המתנדבים עצמם.
אלה תאריכי המחזורים לשנת 2021:

בחו"ל, שלוש פעמים בשנה לתקופה של שלושה חודשים:
משלחת ינואר 26.1.2021 עד 23.3.2021
משלחת מאי 3.5.2021 עד 29.7.2021
משלחת ספטמבר 30.8.2021 עד 25.11.2021

בישראל, מתקיימים מחזורים למשתתפים מחו"ל במשך חמישה חודשים פעמיים בשנה ומחזור אחד של חודש בקיץ!
משלחות 2021:
מחזור פברואר 8.2.2021 עד 29.6.2021
משלחת קיץ 12.7.2021עד 12.8.2021

נרשמים כאן 

לצערנו, אין אפשרות להצטרף לתוכנית באיחור או לעזוב לפני הזמן מלבד מקרים חריגים ביותר. בעבודה חינוכית כמו שלנו, התנדבות של שבוע לא תוביל לתוצאות ואף עלולה לגרום נזק. בכל מרכז, קבוצת המתנדבים שוהה ועובדת בפרויקטים עם הקהילות המקומיות למשך שלושה חודשים (במרכזים בישראל למשך 5 חודשים) ולאחריה מתחלפת בקבוצה אחרת, וכן הלאה במשך כל השנה כדי ליצור רצף של עבודה משמעותית עם האוכלוסייה המקומית.
בכל המרכזים המתנדבים חיים בבית משותף, בין 4-6 דיירים בחדר. בבתים יש חשמל, גישה למים נקיים ואבטחה. הפרויקט מספק למתנדבים שלוש ארוחות מזינות ביום על טהרת הצמחונות. מידע נוסף על תנאי המגורים בכל אחד מהמרכזים תוכלו למצוא כאן.
החיים במרכזי TEN מנוהלים באנגלית כדי לאפשר הבנה ושיח בין כל המשתתפים.
זה לא אומר שכל המתנדבים צריכים לדעת אנגלית ברמת שפת אם, אבל נדרשת יכולת לתקשר ולנהל שיח ברמה טובה באנגלית כי המשלחת מורכבת ממתנדבים מגיעים ממקומות שונים בעולם וגם אנשי הצוות מדברים שפות שונות.

איך מתקשרים עם הקהילה המקומית?
ברוב המדינות בהן אנחנו פועלים, הקהילה המקומית דוברת אנגלית בסיסית.
במסגרת תכנית ההעשרה למתנדבים מתקיימים גם שיעורים של לימוד השפה המקומית.
המתנדבים במקסיקו מקבלים תגבור לימודי ספרדית כדי לקיים את ההתנדבות על הצד הטוב ביותר. 
למשתתפים ישראלים מתקיימים 3 ימי הכשרה שהם חובה, כחודש לפני היציאה למשלחת. בהכשרה תינתן הכנה לעשייה בשטח, היכרות עם הקבוצה שאיתה תתנדבו, למידה והיכרות טכנית עם הסביבה שבה תגורו בתקופת ההתנדבות.

משתתפים מהתפוצות עוברים מפגשי הכנה לעשייה בשטח והיכרות עם צוות הפרויקט אונליין. ההשתתפות בסדרת המפגשים המקוונים היא חובה ומתקיימת כחודש לפני היציאה למשלחת.

פרויקט TEN עוסק בפיתוח מיומנויות ומתן כלים לילדים ונוער באמצעות חינוך בלתי פורמלי. המתנדבים מסוגלים לתת מענה מקצועי לצורך של הקהילות - פיתוח יכולות למידה ומיומנויות אישיות. זהו הערך המוסף של המתנדבים, שמאפשר לפרויקט TEN להתקדם לקראת הגשמת החזון - העברת האחריות על התכניות החינוכיות לידי סוכני השינוי המקומיים.
בתוך עולם החינוך הבלתי פורמלי יש המון מרחב ליוזמה ויצירתיות של המתנדבים אבל העשייה שלנו היא ממוקדת. לכן, אם מעניין אותך לשפץ בתים, להתנדב במקלט לחיות בר, לפתח עסקים או לעסוק ברפואה – ישנם המון ארגונים אחרים שיתאימו לך יותר. חלקם אפילו שותפים שלנו ואפשר למצוא אותם כאן.